העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 גלעד גלבוע
ניהול והפעלת אנשי מכירות - כוח המוח
מאת: גלעד גלבועיתרונו האמיתי של איש המכירות המצטיין הוא במוחו - בדרך החשיבה, בגישה, בעמדות, בדימוי העצמי שלו וביכולתו לנצל את הפוטנציאל האינטלקטואלי שלו בהיקף ובצורה המיטבים לשאוב ממנו את רוב ההנעה וההשראה לפעילותו ולהישגיו.

להלן 11 נקודות הראויות לציון מיוחד:

button

את האלוף במכירות מלווה תחושה של חוסר שביעות רצון מתמדת מהישגיו שלו. הוא מנצל כל הצלחה כקרש קפיצה לשאיפה גבוהה יותר. כל יעד שהושג הופך מיד לנקודת מוצא לקראת יעד רחוק/גבוה יותר, "בלתי מושג" יותר.

button

האלוף במכירות מסוגל להניע את עצמו על מסלול הביצועים ולהפיק מעצמו ביצועי שיא במסגרת של זמן קצוב, כגון תחרויות ואירועים מרכזיים. הוא מסוגל לשמור דרך קבע על רמת הביצועים הגבוהה ביותר, והוא מתפקד במיטבו ברגעים קריטיים.

button

האלוף במכירות אף פעם אינו חש שהוא מוביל. הוא מסלף את המציאות כך שבמוחו תתקבל תמונה המשרתת את מטרתו התחרותית. הוא חש תמיד שהוא בפיגור. גם כאשר התוצאה מראה שהוא מוביל, הוא חש תמיד שביצועיו פחות טובים מכפי שהם בעליל.

button

האלוף במכירות מתמקד בעצמו ובביצועיו שלו ונמנע מעריכת השוואות. הוא לא מעסיק עצמו במחשבה מה שגוי או מה לקוי, מה שאחרים עושים או לא עושים. הגם שיש לו הדחף האדיר להדביר את יריביו/מתחריו, מה שמניע אותו באופן הבסיסי ביותר הוא ההתמקדות בביצועים הנוכחיים שלו. הוא לא עוסק ומבזבז אנרגיות על - "איך להילחם בהם". הוא נתון כולו בעשייה שלו !

button

האלוף במכירות מונע על ידי הרצון הפנימי שלו להתפתח ולהתקדם. הוא הולך בעקבות האור הפנימי שלו ולא נופל בפח של סמלים ומדדים חיצוניים, כמו סמלי מעמד.

button

האלוף במכירות אינו סבור שיש דבר מה הראוי לתלונה או ביקורת. הוא לא "מקטר", הוא פשוט עושה דברים ולא מותח ביקורת.

button

האלוף במכירות נכון ליטול סיכונים מחושבים. הוא מקדם בברכה שינויים ורואה בהם אתגר.

button

האלוף במכירות הינו איש חברותי, אוהב אנשים ומשתף פעולה. הוא משתף את הזולת בדעותיו/רעיונותיו/ומאזין באוזניים קשובות לאחרים.

button

האלוף במכירות יודע שלומדים מהכישלון לא פחות, אם לא יותר, מאשר מהצלחות. הכישלון אינו משתק אותו, אלא גורם לו ליתר הנעה.

button

האלוף במכירות חש תחושה מתמדת של סיפוק ושייכות. הוא מכיר תודה על ההזדמנות ומשדר אופטימיות, עצמאות ויוזמה.

button

האלוף במכירות חש דרך קבע את "תחושת הראשוניות". לעולם אין הוא רואה את עצמו כידען. הוא נמצא כל הזמן על מסלול השיפור והשכלול העצמי. הוא לומד, כל הזמן, מכל מצב, מכל פעולה, כל יום, כל רגע.גלעד גלבוע, מדריך * מאמן * יועץ * מרצה, מנכ"ל גלעד ייעוץ והדרכה
טל: 077-4000041


  http://www.tadmit4u.net