העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 שולמית רונן
צבע ולבוש כמנוף להצלחה
מאת: ד"ר שולמית רונןצבעים - מה הם אומרים עלינו? העדפת הצבעים, אשר לעיתים נשארים עמנו לאורך חיינו, ידועים כצבעים המבטאים את התגלמות הנשמה, הנפש ורחשי הלב.
הם מצביעים ורומזים על איכויות מהותיות פנימיות בתוך עצמנו ומשאבים פנימיים שיש לנו "לתקן" וגם לאתגר בכך שנעמת עצמנו מול המחסורים ו/או הליקויים בתוכנו.
רצוי להתבונן בצבעים שאנו לובשים הכי הרבה ובתדירות גבוהה, ולראות מה הם מגלים, מראים וחושפים אודותנו.

אם אנו לובשים אדום...
אנו פועלים בהתאם לדחפים, פזיזים ונמהרים, רגשניים ואנרגטיים.יש בנו שאפתנות הדורשת מאמץ, ואוהבים שהדברים יתרחשו במהירות, כאשר אנו רוצים אותם שיעשו בדרך מסוימת התואמת לנו. ישנה אמירה המבטאת את הרצון להיות "הכי טוב" בכל דבר שעושים. ישנה אפשרות שתהיה "קצת" לא רגיש לרגשותיהם של אחרים, מפני שישנו רצון להיות מרכז "האירוע" או "הדבר" המעורר עניין ותשומת הלב של הסובבים.

אם אנו לובשים ורוד...
יש באדם את היכולת להביע חיבה ואהבה, בפנימיותו טבע אוהב, אשר מאפשר לאדם להיות סימפטי ומובן. יתכן שלאדם יש מחסור ו/או העדר כוח רצון המראה חולשה כאשר אין באדם היכולת לשלוט בענייני הלב.
לאדם הזדקקות ועניין בקבלת כמות גדולה של תמיכה מאחרים ויכול להיות ילדותי בהתנהגותו, ומתוך כך, חשוב שאדם זה ילמד לאהוב ולקבל עצמו מעצם היותו.

אם אנו לובשים כתום, קורל, אלמוג או אפרסק...
אדם מאורגן, לא תלוי באחרים, עצמאי אשר מונע ומומרץ על ידי מוטיבציה פנימית.
כתום הוא הצבע של מעשיות ויצירתיות. באדם רמת אנרגיה גבוהה, בעל כישרון, יכולת התמצאות, ומידה מסוימת של חוסר סבלנות ולעיתים קצר- רוח. יש בו עוצמה של כוח רצון ונוטה להיות פעיל, הישגי ותחרותי. לעיתים רגשני ומחפש לשלוט על אחרים.

אם אנו לובשים צהוב...
אדם אשר צהוב הוא צבע הבחירה המועדפת, הוא אדם מעניין ומרתק ואישיותו ממריצה ומדרבנת. אדם האוהב להיות פעיל ומעורב בכל הנעשה סביבו, מלא חיים, ערני, נמרץ, עליז וחיוני. יש בו היכולת להתמודד ולהתגבר בצורה טובה מאד עם אתגרי חייו, גם אלה הדורשים הזדהות וחמלה.
צהוב זוהר, קורן, מייצג ספונטניות ותקשורת.

אם אנו לובשים ירוק...
האדם יהיה זהיר ולא נוטה להיות מושפע או להאמין לאחרים בקלות. אדם האוהב ללבוש ירוק הוא צופה, משקיף ומתבונן על החיים ואינו רוצה להיות מעורב בנעשה אלא אם כן, הוא בוחר מרצונו החופשי להיות מעורב.
זהו אדם אשר שקט ושלווה מתלבשים עליו הכי טוב, הוא נדיב, אנושי וניחן בנתינת שירות מעולה לזולת.
במידה ואנו מעדיפים ללבוש כחול/ירוק, יש לנו צורך בסביבה שלווה ורגועה, יש רצון להשתחרר מלחץ, חופש מקונפליקטים או חילוקי דעות.

אם אנו לובשים כחול בהיר...
האדם הוא יצירתי, מהיר תפיסה, בוחן, בעל הבחנה טובה ובעל רגישות גבוהה. יש באדם דמיון פורה וגישה פרקטית לחיים. גישתו יכולה להיות גישה אנליטית ובעלת ניתוח טובה, וניתן לומר שזהו אדם מחושב המשתמש בידע לפתרון בעיות. מייעץ מעולה.

אם אנו לובשים כחול כהה...
אדם הניחן באינטליגנציה וחוכמה, בוטח וסומך על עצמו, ויש בו עוצמת רגשות עמוקים. אדם אשר חווה הרגשת אחריות לאחרים ויש בו הנאה בעשייה ויכולת ביצוע החלטות. אדם הזקוק ומרגיש צורך בשקט ושלווה סביבו, אוירה שבה חמימות ורכות, אהבה וחיבה רבה עוטפים אותו. אנשים הרועשים סביבו מפריעים לו.

אם אנו לובשים סגול...
אדם הניחן ברגישות, מטבעו יש בו מידה רבה של חמלה, ויכול להטיל על עצמו לבחור מתוך רגישות, זהירות ובקלות רבה את הידידים והחברים הרגישים אשר אותם הוא רוצה בקרבתו, בעלי אופי רגיש כשלו. כדי שאדם זה יחווה תחושת שמחה ואושר, חשוב לו להרגיש "נחוץ".

אם אנו לובשים סגול/ארגמן...
זהו אדם מאד אינטואיטיבי, יש בו רגשות עמוקים וניחן בהשראה עילאית. אדם המעוניין בטוב ובנעלה של כל דבר אשר בו הוא מעורב, כולל החברים שלו. כבן תמותה אין לו עניין להיכנס לסמכות של דברים, מלבד כאשר זה נחוץ בהתאם לראות עיניו.

אם אנו לובשים חום...
בגדים חומים מרמזים על יושר, אדם אשר לו הצורך לרדת לאדמה ושאוהב חיים מובנים ותומכים. אדם האוהב את הדברים הטובים ביותר שהחיים מציעים, אדם הפועל על פי החושים והכול נתפס דרכם, יודע להעריך אוכל טוב, שתייה וחברה.

אם אנו לובשים אפור...
אדם אשר האפיון החזק שבו שהוא אינדיבידואליסט ומיוחד. אנשים יכולים להתרשם מאדם זה בכך שיש בו שליטה עצמית מצוינת, אולם הם מעדיפים להישאר לא מעורבים בחברה.

אם אנו לובשים לבן...
הצבע הלבן מכיל את כל צבעי ספקטרום הצבעים, מראה את החיובי באדם, האיזון הטוב ואישיות אופטימית. האדם האוהב את הצבע הלבן, יש בו איכות גבוהה של אינדיבידואליות, המתבודד, "זאב בודד", ויתכן אפילו גלמוד ובודד. אדם המחפש פשטות בסגנון חייו וחופש מהלחץ הבא מהחוץ.

אם אנחנו לובשים שחור...
בלבוש הצבע השחור, ישנה נטייה לחשוב שאדם זה הוא בעל רצון, עקשן, דוגמאטי, בטוח בהשקפתו, עומד על דעתו וממושמע. יתכן שאדם זה יכול להיות מאד לא גמיש וגם תלותי. אם נתבונן מבחוץ, נוכל להבין שאין כאן שיטה של השגת מטרה של הגנה כפי שמנסים "להלביש" על הצבע השחור.
המסתמן מתוך לבוש תמידי בצבע השחור, הוא החוסר או העדר בטחון עצמי והיכולת לנהל חיים ביעילות ובמלוא הצבעוניות שחיים מאפשרים.

האביב בא עלינו במלוא הדרו ויופיו הצבעוני. זהו זמן המאפשר התחדשות על כל רובדי האדם והטבע, החל מחידוש הבגד, בית המגורים והבית פנימה, ועל כן רצוי לשקול ולהיות מודעים שהצבעים מדברים ומשקפים "אותנו ועלינו", וזה זמן מופלא לחידוש והתחדשות מחודשת.


ד"ר שולמית רונן .Ph.D, מורה מוסמכת לתרפיה בצבע ומטפלת רב תחומית. אתר: אורה סומא
טל: 04- 9837640, 052-3371070


  http://www.tadmit4u.net