העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 עיצוב באווירה קיצית
מאת: איריס מוסיוף

עונת הפריחה, המסמלת התחלה חדשה, מעניקה השראה ליצירת מראה פסטורלי. הצבעים שנבחר לעריכת השולחן האביבי יהיו פסטל- ירוק וורוד- מסטיק, צבעים שנותנים מראה רגוע ושילוב מעניין של גוונים. שולחן קייצי יהיה בצבעי כחול, צהוב, ורוד ולבן, בעונה בה הכל פורח ורוב האירועים מתקיימים במקומות פתוחים. הטרנד של אווירת אביב- קיץ הוא שילוב של פרחים גדולים וקטנים, כמו שושנים, המזכירים פריחה והתחדשות. כמו כן גם שילוב של בדים המעניקים מראה רומנטי.

לדוגמה: מפה לבנה, עליה מונחות מפיות קשורות בסרטי אורגנזה, עם טקסטורה של פרחים יוצר אשליה של חגיגה מרהיבה ופרחונית לעונה. אפשרות נוספת היא להניח את סרטי האורגנזה לאורך השולחן, כך גם נוצר מראה חגיגי, שאינו מפריע למהלך האירוח.

כידוע, כשהאירוע אינו מחייב, מעצב השולחן נהנה מחופש יצירה ואילתור. בשולחן כזה ניתן לשלב אלמנטים הקשורים לעונה, כגון צבעים קיציים, וכלים מתאימים.

הדגמה: שולחן באווירת ים -

במקום להשתמש במפת כותנה לבנה מסורתית, אפשר לכסות את השולחן בבד אורגנזה שקוף, או בד רשת. ניתן להשתמש בטול, ועליו להניח כלים שקופים בגוון טורקיז, לפזר קונכיות וצדפים או כדורי זכוכית בגוונים ירקרקים- כחולים, ואף להניח דגי זכוכית בתוך אגרטל ליצור תחושת ים.

לשולחן ים- תיכוני ניתן להוסיף אלמנטים עיצוביים כמו רשתות, או כלי זכוכית ובתוכו חול ים, צדפים וניירות.

כדי ליצור עניין במרכז השולחן, ניתן לקחת כלי שקוף ולפרוש מתחתיו פריו (כן, כן, אותו הפריו הנלבש מעל בגד הים. הבדים מגיעים בטקסטורות של צדפים או בצבעים כחולים- ירוקים). אפשר גם לקנות במשתלה ספוג של פרחים יבשים, להדביק אליו צדפים בעזרת אקדח דבק חם (הספוג הוא עגול וחלול) ולהניח בפנים נר שמן.

כדי להשיג אפקט ניגודי של משחקי צבעים נועזים לצד שקטים, אפשר לשלב פירות בצבעים עזים, כגון תותים אדומים, על מפה בהירה. אפשרות נוספת היא הנחת כלי קרמיקה צהובים על מפה כחולה, או הנחת מפיות כתומות על מפת שמנת.

חזרתיות בצבעים ניתן ליצור על ידי הנחת סרטי אורגנזה בצבעי כחול- ירוק לאורך השולחן, כשהמפה היא בצבע ירוק- תפוח. אפשר להפתיע על ידי הנחת ניירות על מצע עלי גפן, או הנחת ניירות שסביבם קשרו סרטים בצבעים זהים, היוצרים את משחק החזרתיות בצבעים.

אפשרות נוספת היא שימוש בצבעים טבעיים וגווני צהוב, כשהשימוש הוא בכדורי ראטן, נצרים, רפיה טבעית ועלים מכל סוג, המעניקים תחושה טבעית. ניתן להשתמש בחמניות או פרחי שדה, המשתלבים באופי האירוח.

ניתן להפוך את השולחן לטרנדי בעלויות זולות, עם שילוב הכלים שיש ברשותנו, כמו שילוב כלים בצבעים נגדיים או שילוב כלים אטומים ושקופים. אפשר גם לשלב כלי זכוכית בגדלים שונים, לתוכם להכניס ניירות צלופן, לימונים או כל פרי וירק אחר הנותנים צבע לשולחן.


איריס מוסיוף עיצובים, מעצבת תערוכות, אירועים ושולחנות אירוח. אתר: טאצ' לכל שולחן
טל: 09-9569667, 054-4954073


  http://www.tadmit4u.net