העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 מיכל וימר
כתב היד של הבוס/ית שלך
מאת: מיכל וימראם אי פעם הרגשתם שאתם לא מצליחים להבין מה הבוס רוצה מכם, אם ניסיתם לפנות אליו באופן נעים וקיבלתם יחס עוין, אם אתם מרגישים שהבוס ואתם רבים כמו זוג נשוי, כדאי שתמשיכו לקרוא.

ניהול יעיל חייב לשלב בתוכו מספר פונקציות: יכולת ביצועית, הבנה אירגונית, יזמות ומעוף, וכמובן שילוב של הפונקציות הללו המופיע אצל מנהלים שונים במינונים אחרים.
כמו כן, חשוב שמנהל יידע להגביר יכולת מסוימת בהתאם לנסיבות המציאות (במקרים האלו נבדוק מבחינה גרפולוגית עד כמה כתב היד נכתב בצורה גמישה, והאם המעבר מאות לאות זורם או שכל אות היא יחידה נוקשה בפני עצמה).

יש מנהלים עמוסי רעיונות - ואז כתב ידם יהיה מקורי מאוד בעיצוב שלו, נראה הרבה אותיות עיליות (כמו ל') שהם מאריכים יותר כלפי מעלה. אבל, בזמן שראשם עמוס רעיונות, היכולת הביצועית לוקה בחסר.
אם אתם עובדים עם אדם שכזה, וכתב ידכם דומה לשלו (מבחינת המקוריות והאותיות העיליות) סביר שתמצאו שפה משותפת בקלות. אך אם המצב לא כזה, תצליחו להתקרב אליו רק באמצעות רעיונות מקוריים, ככל שתפתיעו אותו יותר ולא תהיו שבלונים בהתנהלות שלכם, כך תזכו ממנו ליותר הערכה.

מצד שני, יש מנהלים בעלי יכולת ביצועית מצוינת - ואז נראה הרבה בטחון בכתיבה שלהם, כל אות כתובה "בסלע", בחתימה שלהם נראה לפעמים הדגשה בקו מתחת לשמם.
אבל, למרות יכולת הביצוע הטובה יש מקרים שהראייה הארגונית חלשה יותר. ארגון, בגרפולוגיה, נבדק בהתארגנות הכללית על הדף. במקרה הזה, לא נראה חלוקה טובה לפסקאות, חלק מהשורות יגמרו ממש בשולי הדף ועוד...
מנהל כזה יחפש קודם כל, מכם כעובדים, קבלות! אם תראו לו קבלות על עשייה מקומכם יהיה מובטח. מצד שני, כמו בזוגיות - ניגודים נמשכים - פעמים רבות תמצאו מתחת למנהל שכזה עובד מאורגן מאוד, בעל כתב יד מאורגן.

וכמובן, יש מנהלים בעלי יכולת ארגונית טובה, עד כדי כך שבירוקרטיה הוא שמם האמצעי. כאן נראה כתב יד מסודר מאוד: שורות ישרות, רווחים אחידים בין מילים, חלוקה לפסקאות ועוד פרמטרים רבים אחרים.
כשפוגשים כזה מנהל, חשוב לבדוק עד כמה הארגון דומיננטי בכתב ידו. ברוב המקרים נראה שילובים של ארגון עם יכולת ביצועית וכד'.

מנהל בלתי צפוי, כזה שצועק פתאום, מאבד את העשתונות ללא אזהרה מוקדמת - יכתוב בדר"כ גם באותיות צעקניות: אותיות גדולות שנזרקות לכל עבר, אותיות שנכנסות אחת בשנייה ולא משאירות הרבה רווחים. ליד כתב ידו תרגישו את אותה אי נעימות שאתם מרגישים לידו.

יחסי מנהל - עובד הם יחסים מורכבים שכוללים מערכת ציפיות רחבה, ואינטראקציה יומיומית עם כל המשתמע ממנה. עבודת הגרפולוג, אם כן, מורכבת ממאות פרמטרים שמופיעים בכתב יד אחד ומשתלבים אצל כל אדם באופן שונה. קיימות אינסוף אפשרויות של צירופים אישיותיים, לכן אני חוזרת ומדגישה שהמאמר הזה הוא רק קצה קצהו של המבדק הגרפולוגי.


מיכל וימר, גרפולוגית. אתר: גרפולוגיה אחרת
טל: 03-5476060


  http://www.tadmit4u.net