העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 סדר סדר תרדוף או הכל בסדר?
מאת: טליה גרשמן

יש משהו באוויר, שגורם לאנשים להתעורר באביב, לנער את האבק ולהתחיל לעשות סדר וניקיון מהמסד עד הטפחות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה הפשוטה, שהאביב מביא עימו אנרגיה חדשה. האביב מיוצג על ידי יסוד העץ ומביא עימו צ'י חדש שמטעין אותנו בכוחות מחודשים וצורך להשיל מעלינו את כל אותם דברים מיותרים שצברנו בשנה האחרונה.

בבתים בהם יש עומס ואי סדר - אנשים חווים עייפות, איטיות, תחושת תקיעות, חוסר יכולת לקבל החלטות ובגדול - חוסר יכולת להזיז דברים בבית ובחיים. כשמישהו מתלונן שהוא תקוע בחייו, כמעט בטוח שבבית שלו שורר בלאגן. על מנת שצ'י יזרום בחופשיות ויביא עימו פוטנציאל לבריאות וחיוניות, הבית שלנו צריך להיות מואר, מסודר, נקי, ועם עדיפות לחפצים וקישוטים מינימליים.
מנסיוני, בבתים רבים בארץ ישנה נטיה לעומס. איסוף החפצים נובע ממספר סיבות: טעם אישי, הרגלים, החשיבה שאולי יזדקקו לחפצים בעתיד, וקושי להפרד כי לכל חפץ יש ערך סנטימנטלי.
כך או כך, עומס בביתנו מקרין על תחושת העומס בחיינו.

על פי הפנג שואי הבסיס ליצירת הרמוניה בחיים הוא סדר וניקיון. סדר יוצר מיקוד ויעילות ועוזר לנו בהגשמת מטרותינו. הרמוניה זו התחושה שאני מממש/ת את עצמי במלואי כלומר: שאני לא מבזבז/ת זמן על דברים שלוקחים ממני אנרגיה, אלא מתמקד/ת במה שחשוב ומהותי. כדאי, לא?
על פי הפנג שואי פינוי הבית מכל הפריטים המיותרים, הוא תהליך שגורם להתחדשות הכוחות, תחושת רוגע, שלווה וסיפוק. באורח פלא נפתחות הזדמנויות חדשות, הכרויות חדשות, ואנו מרגישים שמחים ומאושרים יותר. דילול החפצים מקרין מיידית על חיינו הפנימיים וגורם לשינוי ריגשי.
להעצמת התהליך, מומלץ הפסח הזה לא רק להסתער על הבית עם מטלית אבק וחומרי ניקוי, אלא גם ללוות את הניקיון במחשבה מודעת. לחשוב עם עצמנו מה אנחנו רוצים לזמן לחיינו במקום מה שהתפנה.

להלן מספר שאלות שאתם יכולים לשאול את עצמכם כאשר אתם עורכים את הסדר:
1. האם אני אוהב/ת את החפץ?
2. האם אני באמת צריכ/ה אותו?
3. האם החפץ מזכיר לי דברים טובים?
4. אם אעבור דירה, האם אקח את החפץ הזה איתי?

אם התשובה לכל השאלות היא לא, אז כן... - תזרקו אותו!!!

על מנת שהחיים יהיו בסדר יש קודם כל לעשות סדר.


טליה גרשמן, יעוץ פנג שואי - עיצוב בתים, עסקים, הרצאות וסדנאות.
טל: 050-7676971


  http://www.tadmit4u.net