העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 אורית ויזל
רגישויות למסקרה
מאת: אורית ויזלמדוע יש כל כך הרבה בעיות של רגישויות למסקרה - ואיך מונעים את זה?

טכניקה ומוצרים
כאשר מסקרה "נוזלת" מהעין (וזה קורה הרבה, כשהיא באה במגע עם קרם לחות/קרם הגנה ששמנו על העין או על המצח או אפילו שמן ששמנו בשיער עלול לנזול מהמצח ולהגיע אל הריסים) דבר כזה עלול לגרום לגירוי של העין (דמעות/עיקצוצים/גירודים ועוד). מה עושים? כאשר יש "סכנה" שמשהו כזה יקרה, מומלץ להשתמש במסקרה מהסוג העמיד במים. המסקרות הללו יוצרות מן מעטה הגנה שעוטף את הריס (כל ריס בנפרד) ויוצרות הגנה נגד זליגתה. באיפור לאירועים (או לדייטראשון...) מומלץ לא לקחת סיכון עם מסקרה רגילה ולהשתמש במסקרה עמידה במים.

"עצלנות"
הכרתי המון נשים שבגלל האיכויות הגבוהות של המסקרה (המסקרות העמידות במים "יושבות" על הריס בצורה חזקה מאד) נוטות שלא להסיר אותה, או להסיר אותה חלקית. המנהג הזה עלול להיות מסוכן לעין! רוב המסקרות מורכבות מחומרים מבוססי-שומן. לחומרים אלו יש יכולת חדירה לעור שלנו. המסקרה צוברת במהלך היום חלקיקי אבק/פיח/לכלוך ומה לא. כשהחומר נשאר זמן ממושך על העין, עלול להגרם נזק וזיהום מצטבר. יתרה מזאת - נשים המרכיבות עדשות מגע חייבות להקפיד על ניקוי יסודי של העין. מסקרה לא "טריה" עלולה להכתים את עדשת המגע במקרה הטוב או להזיק לה במקרה הפחות טוב. שווה להשקיע במסיר איפור עיניים מאיכות טובה, ומומלץ להשתמש בו בקביעות!!!! (לפחות פעם ביום, לפני השינה)

שפשוף יתר בזמן הסרת המסקרה
זכרי שהעור סביב העיניים הרבה יותר רגיש ועדין. הסרת המסקרה לא אמורה להיות מלווה ביותר מדי מאמץ, אחרת עשוי להגרם גירוי סביב העין. בזמן הסרת איפור העיניים נהגי בעדינות: הרבה הטפחות של חומר ההסרה (על מנת להמיס את האיפור) ומעט מאד תנועות של שפשוף או מריחה (זה מגרה את שריר העין ו"מעייף" את טונוס השריר) אחרי שהמסת את האיפור - נגבי אותו בעדינות בעזרת צמר גפן/טישו וחזרי על פעולה זו בעדינות בבקשה על פי הצורך.

מסיר איפור עיניים מרוכז מדי
מה שמתאים לעין אחת לאו דווקא מתאים לאחרת. כשאת בוחרת את מסיר איפור העיניים שלך נסי אותו בחנות. איך מנסים? מרטיבים צמר גפן או טישו ועוברים על העין (כן כן, גם אם התאפרת - אז תלכי לקנות מסיר איפור בסוף היום כשאת בדרך הביתה - לנסות מסיר איפור על היד או על כל משטח אחר חוץ מהעין זו טעות כי לעולם לא תוכלי לדעת אם את אלרגית אליו) ושוב - מה שהיה מצוין לחברה שלך עלול "להרגיז" את העין שלך. תבדקי בעצמך.

לסיום - הנה כמה מיתוסים שזה הזמן לנפץ:
(אני שומעת את זה כל הזמן בפארמים, ומתרעמת כל פעם מחדש)
"זה מוצר היפואלרגי" (אגב - היפואלרגי זה אומר שהוא נבדק והוא לא גורם לאלרגיה במספר גדול מאד של פרמטרים הידועים כגורמים לאלרגיה על פי ממצאים סטטיטסיים. כבר פגשתי נשים שחטפו אלרגיה ממוצר היפואלרגי וזאת משום שה"הכשר" הנקרא "היפואלרגי" אינו מהווה תעודת ביטוח לכלום! את תמיד יכולה לפתח אלרגיה למשהו שהוא לא נבדק במוצר הזה. נדיר, אבל קורה.
"אם לא טוב את יכולה להחזיר" - אני יודעת שהדיילת אמרה לך שאם זה לא טוב תחזירי אבל למה שתטריחי את עצמך לשם שוב? ומה עם עוגמת הנפש במקרה וזה גורם לך גירוי? עמדי על זכותך לנסות את המסיר בחנות לפני הקניה.
"זה מסיר איפור לכל הפנים, גם לעיניים" - אני מבטיחה לך, כשייצרו מסירים מיוחדים לאיזור העיניים זו לא היתה קונספירציה של חברות הקוסמטיקה אלא תוצאה של צרכים אמיתיים! העין צריכה מסיר יסודי יותר ויחד עם זאת עדין יותר. שווה להשקיע, אלה העיניים שלך.


אורית ויזל, מאפרת מקצועית, מרצה ומדריכת איפור אישי ואומנותי.
מנהלת פורטל היופי Bbeauty.  http://www.tadmit4u.net