העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 אורית ויזל
מעגל ריסים - האם זה באמת כל כך נחוץ לנו?
מאת: אורית ויזלמעגל ריסים - איך משתמשים במכשיר "המאיים" הזה? על אף שהוא נראה כמו מכשיר עינויים סאדיסטי, הוא אביזר נוח מאד לשימוש. השימוש בו דורש מיומנות נרכשת, אחרי אימון אחד או שניים אפשר להגיע לתוצאות לא רעות.

מה זה עושה?
מעגל הריסים הינו מכשיר מקצועי שהומצא על מנת להשיג מראה מעוגל לריסים. (כשמו, כן הוא) הנחת היסוד היתה שהמסקרה מעניקה צבע לריס ואילו המעגל מעניק לריס את צורתו המעוגלת. כל זה היה טוב ויפה לפני שהומצאו המסקרות המעגלות שעושות את אותה עבודה בדיוק.

מכיוון שכך, קיימות דעות לכאן ולכאן לגבי נחיצותו של מכשיר זה. יש המתנגדים לשימוש במעגל ויש המצדדים בשימוש בו. אנסה לתת כאן סקירה אובייקטיבית ככל האפשר:

המתנגדים - טוענים שהמעגל מסורבל לשימוש, עלול לגרום נזק לריסים בשימוש לא נכון,
וחוץ מזה, אם יש מסקרה מאיכות משובחת שגם צובעת וגם מעגלת - זה פותר את הצורך להשתעבד למכשיר הזה.

המצדדים - טוענים ששימוש גם במסקרה וגם במכשיר המעגל מעניק תוצאות של ממש:
זה מאפשר "לפתוח ולהרים" עיניים עייפות ושמוטות, ולהעניק למתאפרת מראה מחמיא עד דרמטי.

באופן אישי - יש פעמים שאני בוחרת להשתמש במעגל במהלך האיפור ויש פעמים שלא. תלוי במראה העין, ובאפקט אותו אני רוצה להשיג.

היות והשימוש במעגל דורש מיומנות מסויימת, הנה כמה כללים והוראות שיהפכו את חייכן לקלים יותר ויאפשרו לכן "להתיידד" עם המעגל שלכן:

1. החזקה יציבה - יש את הצד שנראה כמו מספריים ואכן מחזיקים את זה כמו מספריים, כמה פשוט. השימוש נעשה על ידי פתיחה וסגירה של המכשיר, באמצעות ידית המספריים (מיד אסביר מתי סוגרים ומתי פותחים).

2. ההנחה על הריס - הצד השני של המכשיר - זה שמתלבש על הריס - צריך לתפוס את כל הריס כשהעין כמעט סגורה . בקצה ישנה מעין תושבת - סיליקון שאליה מצמידים את הריס. מומלץ להשאיר עין שניה פתוחה על מנת לראות מה עושים. אם זה לא מתאפשר - לבקש ממישהו לעשות את העבודה עבורכן.
לעולם אל תעבודנה עם המכשיר אם אין לכן אפשרות לראות מה מתרחש!

3. סוגרים את המכשיר על הריס - לסגור ממש בעדינות (סגירה עדינה, לא ללחוץ) להמתין 6 שניות, זה מספיק.

4. הסרה - קודם לפתוח ורק אח"כ לשחרר מהריסים! - פה הרבה נשים טועות כי הן מנסות למשוך את המעגל החוצה לפני שפתחו אותו בכלל ואז ריסים נתלשים. לא רק שאין צורך, זו גם לא ממש חוויה נעימה.

המעגל פועל כאשר סוגרים אותו על הריס - הוא עושה מן "פן" לריסים "על יבש". יש הנוהגות לחמם את הקצה שלו לפני ההנחה על הריס על מנת להגדיל את האפקט של התוצאה שלו.
אני מאד לא ממליצה לנסות את זה, במיוחד למי שלא מיומן - אתן עלולות לגרום לכוויות באיזור העין!
המעגל מפסיק לפעול כשפותחים אותו. אם תפתחו אותו לפני שתסירו אותו מהעין - לא יאונה לכן כל דבר רע. צריך להתאמן על זה כמה פעמים ואז זה רץ!

על הריס המעוגל ניתן למרוח עכשיו מסקרה והמראה שמתקבל שווה את כל המאמץ!
הריסים המעוגלים - יוצרים אפקט של עין פתוחה בזווית מחמיאה ודרמטית!


ואם בכל זאת ניסינו אבל נתלשו ריסים - מה עושים?
קודם כל, לא נכנסים לפאניקה. בניגוד למה שאנשים חושבים הריסים כן מחדשות את צמיחתן. לאט יותר, (בתדירות נמוכה יותר משיער הראש, לדוגמה) אבל עדיין זה קורה.

הריס מגיע לאורכו המלא לאחר 10 שבועות מיום תחילת צמיחתו ו"חי" מחזור חיים של שלושה עד חמישה חודשים. בדומה לשיער הראש - אין הרבה מה לעשות על מנת לדרבן את הצמיחה של הריס, אלא להשקיע במה שכבר קיים.

במידה וקרתה "קטסטרופה" ונתלשו ריסים - ניתן להעזר בתיקוני איפור של מסקרה מעבה ובמקרים קיצוניים אפילו בהדבקת ריסים מלאכותיים נקודתית, באיזור הבעייתי.


אורית ויזל, מאפרת מקצועית, מרצה ומדריכת איפור אישי ואומנותי.
מנהלת פורטל היופי Bbeauty.  http://www.tadmit4u.net