העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 אורה ברוך
כל פרזנטציה היא הצגה וכל הצגה זקוקה לסיפור טוב
מאת: אורה ברוךבעולם הדינמי שבו אנו חיים, האדם חשוף ללמעלה מ- 4,000 גירויים ביום, כך שהתחרות על תשומת ליבו של הלקוח הופכת לקשה יותר מיום ליום.
דווקא בעידן ההייטק והתקשורת הסלולרית, שבו המגע האישי נותר עזוב, יש חשיבות עצומה לאמנות הסיפור, שהינה למעשה גורם מקרב ונחוץ בתקשורת עסקית.
מיומנויות התיאטרון והסיפור מתחברות למכירה, מתן שירות, מו"מ, טיפול בהתנגדויות, פרזנטציות ובכלל - לתקשורת פנים וחוץ ארגונית. אמנות הסיפור אינה מוגבלת לספריות ולבתי תרבות, היא מתקשרת לכל תחום בחיינו ומבחינה זו הינה אמנות שימושית ונכס עסקי ממדרגה ראשונה. אני מתחברת לדבריו של רוברט מקי - מבכירי מאמני הכתיבה התסריטאית בארה"ב שפורסמו במגזין העסקי היוקרתי HARVARD BUSINESS JOURNAL ביוני 2003:

" ... בבואם לשכנע קהל, אנשים המצויים במשרות בכירות נוטים לרוב כשהם עומדים בפני קהל לעשות שימוש בדוגמאות המתייחסות לעובדות, לסטטיסטיקה ... במילים אחרות, הם פונים ל"שפת החברה", כלומר לכלי הרטוריקה והדיבור בהם למדו לעשות שימוש. אך, בכירים אלו היו מצליחם לרתק אנשים בדרך הרבה יותר עמוקה ומשכנעת לו רק היו משליכים הצידה את מצגות הפאואר פוינט ורשימות המזכר שלהם, ופשוט לומדים לספר סיפורים כמו שצריך. כבני אנוש אנו משכילים למצוא הגיון בנסיון חיינו דרך הסיפורים, אך הדרך להיות מספר סיפורים טוב לא קלה היא. נדרשים פה דמיון והבנת אותו הדבר ההופך אותו לכדאי לספר ... "


השימוש בסיפורים ובאנקדוטות הוא הדרך: לרתק את הקהל, ליצור אמפתיה והקשבה, להקטין התנגדויות,להעביר את המסר השיווקי בצורה בלתי נשכחת, להשאיר את הלקוח עם טעם של עוד, כמו ילד הרוצה עוד סיפור.
בזכות שילובם של סיפורים הפרזנטציה איננה עוד אוסף עובדות יבשות, אלא היא מקבלת גוון וצבע יצירתי וכך נחקקת בזכרון. בניית פרזנטציות יצירתיות ושימוש בגוון תיאטרלי להעצים אותן משכללת את איכותו המקצועית של איש העסקים ויכולתו לכבוש את היעדים שהציב לעצמו, ולהדהד את עשייתו לקהלי יעד רצויים.
ולסיום, כמו שאמר המספר יהודה עצבה: "סיפור טוב, הוא כל הסיפור".

טיפים למצגות משולחנה של מספרת סיפורים ושחקנית:
button  הכן 3-2 סיפורים / אנקדוטות אותם תשלב במהלך המצגת (ארוכה או קצרה).
button  הסיפורים צריכים להעביר מסר שיווקי שלך כנותן שירות למשל: סבלנות, מיומנות מקצועית וכו'.
button  כדאי להשתמש בסיפור כבר בתחילת הפרזנטציה, ע"מ ליצור אפקט wow שנותן נקודת
spacer  יתרון בולטת.
button  אל תספר "על" אלא ספר "את". התחל את הסיפור ללא הקדמות אלא בפעולה, ממשהו שקרה.
button  ספר בגוף ראשון (לא להקדים ולומר: "היום אני רוצה לספר לכם על לקוח שלי ש...").


אורה ברוך, שחקנית, מספרת סיפורים, מתמחה בטיפוח מיומנויות עמידה בפני קהל. אתר.
טל: 052-8214167


  http://www.tadmit4u.net