העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 מיכל וימר
גברים / נשים - והבוקר שאחרי ...
מאת: מיכל וימר"איך הוא עשה לי כזה דבר ..."
"עכשיו גיליתי את הפרצוף האמיתי שלה ..."
רגע לפני שאתם מוצאים את עצמכם אומרים את המשפטים האלה, נבדוק ביחד אולי הכל כבר כתוב שחור על גבי לבן.
בשלב הראשון, בואו נראה מה מאפיין כתבי יד של גברים לעומת נשים. בשלב השני נתאם ביניהם ונראה מה הסימנים לרומנטיקה, מחוייבות, מריבות ועוד ...

גרפולוגיה
לדעת עוד על הגבר שלך
להרבה גברים יש כתב יד שדומה לכתב הזה. ומה אפשר ללמוד מכתב היד על בן הזוג שלנו? כתב יד קטן הוא בדרך כלל כתב יד של אנשים שלא מדברים הרבה, אלא יותר מופנמים, הם יחשבו הרבה לפני שיגידו משהו, ויעדיפו שלא לשלוף סתם מהשרוול.

אם נסתכל בין השורות ובין האותיות, של הדוגמא שמעל, נראה שהוא לא מחבר אותיות. אם כל אות נפרדת - יש לפנינו אדם עם חשיבה אנליטית, שמעדיף לסדר ולתכנן מראש, הוא רציונלי וריאלי. ואם את נשואה לאחד כזה, עדיף שלא תפתיעי אותו בהפתעות גדולות מדיי, הוא מעדיף לדעת בדיוק לאן הוא הולך, ומה צפוי לו ...

גרפולוגיה
לדעת עוד על האישה שלך
להבדיל אלף אלפי הבדלות, הנה חתימתה של אליזבת טיילור. האותיות הגדולות והנפוחות מלמדות אותנו שמדובר באישה מאוד אמוציונאלית. היא היסטרית, צועקת ומשתוללת בדיוק כמו שהאותיות משתוללות ויוצרות אי סדר בחתימתה.
החתימה הגדולה, מלאת נוכחות וקשה להתעלם ממנה, היא משדרת לנו שהיא במרכז העולם.

ועכשיו, ברור שלא כל כתבי היד הגבריים דומים לדוגמא שהבאתי, כמו שלא כל הנשים הן היסטריות ומשתוללות. יש מקרים רבים של גבר רגשן שכותב באותיות עגולות ויחסית גדולות, ושל אישה אנליטית ומשימתית שכותבת באותיות קטנות וזוויתיות.

טיפים חשובים - האישה המפנקת, הגבר המקשיב
כשנכנסים לזוגיות, חשוב שיהיה לכם ברור מה אתם מחפשים, אך חשוב אפילו יותר להשאיר מקום להפתעות, לפעמים מה שחיפשתם יגיע בעטיפה שונה ...
ומדוע אני כותבת הקדמות? משום שלא מספיק לחפש כתב יד רומנטי, חשוב שתדעו מהי רומנטיקה בשבילכם.
יש הרבה הגדרות למילה רומנטיקה: קבלה ונתינה לאחר, הפתעות ומתנות, אינטימיות והקשבה ועוד. לכל אחת מההגדרות יש סימנים גרפולוגיים שונים ורבים, אתן כאן דוגמא לכמה מהסימנים: יכולת להפתיע תתגלה בדרך כלל בכתב יד מהיר עם עיצוב אותיות מקורי, מצד שני כשמחפשים קשר לטווח ארוך אולי כדאי לחפש דווקא כתב יד מאורגן יותר?
יכולת הקשבה לאחר תתבטא ברוב המקרים בכתב יד גמיש, כשהאזור האמצעי של האותיות (אותיות שנכתבות רק בחלק האמצעי כמו: ד,ג,כ,ת... בניגוד לאותיות כמו: ל,ק,ן...) יהיה לא גדול מדיי.

אפשר לסמוך עליו?
ולשאלת השאלות: מה יהיה בבוקר שאחרי? איך אדע שמולי בן/בת זוג שיודעים להתחייב?
מחוייבות, קודם כל, שונה מתלות.
כתבי יד תלותיים יהיו בדרך כלל עמוסים מאוד, כמעט ללא שוליים. והאותיות יגעו ויפלשו אלה לאלה. ואנשים עם כתב יד שכזה כדאי לבדוק לפני שנכנסים לקשר מחייב.
לעומת זאת, מחוייבות משמעה מישהו שאפשר לסמוך עליו, שלא יפתיע פתאום ויעזוב. וכאן, נחפש כתבי יד מאורגנים, חלוקה לפסקאות, שורות ישרות וכדומה.
אחד הדברים המרכזיים שיש לבדוק בתחום המחוייבות הוא אופן עיצוב האותיות. ודאי נפגשתם בכתבי יד "מבולגנים" כשכל אות שונה בגודל ובצורה מקודמתה. עם זאת אני חייבת להזהיר שבעניין הזה צריך הרבה ניסיון גרפולוגי כדי לקבוע האם האדם מסוגל למחוייבות או לא? כי לא כל כתב יד עם אותיות בגדלים שונים ובעיצוב שונה מעיד על בעיה במחוייבות, לפעמים זו מקוריות ויכולת "להסתדר", סקרנות אינטלקטואלית בנושאים רבים ועוד ...

בהצלחה!


מיכל וימר, גרפולוגית. מחברת הספר "ציורים מדברים". אתר: גרפולוגיה אחרת.
טל: 03-5476060


  http://www.tadmit4u.net