העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 יואב ברנזון
התמודדות עם כישלון
מאת: יואב ברנזוןרוב האנשים פשוט לא יודעים כיצד להתמודד עם כישלון.

מהו כישלון?

בעיני רוב האנשים כישלון הוא מצב שלילי שכרוך בתחושה קשה והרגשה פסימית. לאמיתו של דבר, כישלון אינו בהכרח שלילי אלא הוא דבר חיובי בעיקרו.

כישלון הוא שיעור. אנחנו עוברים כל חיינו כישלונות במטרה ללמוד, לצמוח ולגדול. חיים ללא כישלונות מביאים באופן בלתי נמנע לניוון ולחוסר התקדמות. חשבו על כך, ללא כישלונות לעולם לא נשתפר, לעולם לא נתקדם ולעולם לא נלמד באמת כיצד להיכנס "לעובי הקורה".

פחד מכישלון מוביל לפחד מהצלחה

ככל שאנשים נמנעים מכישלונות - כך הם מתרחקים מהצלחות. שימו לב, ככל שאתם חווים יותר כישלונות אתם מתקרבים לניצחונות ולהצלחות שלכם, משום שאתם מנוסים, משופרים, ממוקדים ומבינים יותר.

אנשים מצליחים הם תמיד אנשים בעלי ניסיון, שעברו דבר או שניים בחיים, ובשל כך הם יודעים מה לעשות ומה לא. ללא כישלונות אנשים נותרים חסרי ניסיון, שטחיים, חסרי הבנה וחסרי כושר להצליח בחיים.

כיצד מתמודדים עם כישלון?

כישלון אינו המטרה שלנו, אבל כשהוא כבר קורה לנו עלינו לחייך, לצחוק, לשמוח ולומר: "למדנו עוד שיעור בחיים!". עכשיו אנחנו יודעים עוד דבר או שניים על עצמנו, על החיים ועל הדרך שבה הכול פועל מסביבנו.

במקום להיכנס לדיכאון בעקבות כישלון, במקום להימנע מלקחת סיכונים, במקום להלקות את עצמנו על כך שטעינו, במקום לכאוב את כאב ההפסד וצריבת הכישלון - עלינו להבין שבאנו לעולם הזה כדי ללמוד, ושכל החיים הם מסע של שיעורים שלא נוכל לחמוק מהם אלא רק להתמודד איתם בצורה סקרנית, פתוחה וממוקדת.

וטיפ לסיום:
נכשלתם? לא קרה כלום. הפיקו לקח ונסו פעם נוספת - עד שתצליחו, עד שתבינו, עד שתשלטו לחלוטין בנושא.


יואב ברנזון, מאבחן ומטפל רב-תחומי במשברים בזוגיות ובקריירה. אתר האהבה
טל: 050-5558535


  http://www.tadmit4u.net