העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 דני קרני
מילה של תודה שווה זהב
מאת: דני קרנימתי ומדוע כדאי להודות ללקוח?

כולנו יודעים כמה קשה להשיג לקוח חדש, הן בתחום השיווק לצרכן הפרטי והן בתחום השיווק מעסק לעסק. דרושה מיומנות שיווקית גבוהה על מנת למשוך לקוחות חדשים באמצעות פעילות פרסומית המושתתת על עיקרון של עלות תועלת.
על כן אני ממליץ לבדוק את הפעולות השיווקיות שניתן לבצע ללא קשר לפרסום. פעילות זו אפקטיבית ביותר ופועלת על עקרון שיווקי פשוט המוכר לכל בעל עסק ולכל מנהל: קל יותר לבצע עסקה נוספת ללקוח קיים, או להחזיר לקוח שאינו פעיל, מאשר לגייס לקוח חדש.
כאן אני מתמקד בפעולה אחת פשוטה, שמעט מאד בעלי עסק מבצעים. פניה יזומה אל הלקוח לאחר ביצוע העסקה - עם מילה של תודה.

חברת שליחויות נהגה לשלוח שליח משלה עם פרח אחד לכל לקוח חדש, יום אחרי המשלוח, עם מכתב תודה. האם אתם מתארים לעצמכם שהלקוח יפנה בפעם הבאה לחברה אחרת?
ביקרתם במרפאת שיניים לטיפול "רגיל". האם התקשרו אליכם לאחר מכן לשאול "האם הכל בסדר"?
סיימתם טיפול תקופתי לרכב במוסך. האם התקשרו אליכם לאחר שבוע לשאול "האם הכל בסדר?" קניתם מקרר? מזגן? יש אינסוף דוגמאות. לא מתקשרים אלינו. מדוע שיחה זו כל כך חשובה? מכתב או שיחת טלפון של "תודה" על השימוש בשירותינו או רכישת מוצרנו, הוא כלי עוצמתי מעין כמוהו לבניית נאמנות לקוחות. כלי שמעט מאד בעלי עסק נוהגים להשתמש בו. והחשיבות ברורה ביותר:
לקוחות הם אנשים. אנשים אוהבים תשומת לב והערכה. תנו להם תשומת לב בעיקר בעיתוי לא צפוי. הם יופתעו (בגלל שזה לא נהוג), הם יראו בזה תשומת לב ודאגה ובסבירות גבוהה גם יספרו לחברים שלהם.
ויש סיכוי שגם תהיו היחידים בענף שלכם העושים זאת. וזה יתרון ענק. כמה קשה היום למצוא משהו שאפשר לעשות שאחרים אינם עושים.
והתגמול יגיע במוקדם או במאוחר. אתם מגדילים את הסיכוי לקבל את תשומת לב הלקוח בדמות קניה חוזרת, או בדמות חברים שלו שיגיעו אליכם.
אל תידחו. התחילו כבר היום.


דני קרני, יועץ שיווק. אתר: הגדלת הכנסות ללא פרסום.
טל: 050-4830884


  http://www.tadmit4u.net
web page counter