העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 יואב ברנזון
הגוף יודע
מאת: יואב ברנזוןמדוע עלינו להקשיב לגוף שלנו?

הגוף הוא איבר של התת-מודע
הגוף הוא איבר של התת-מודע, כי הגוף משקף תהליכים עמוקים שאנחנו עוברים ואיננו מודעים להם. למשל, אדם שעומד בפני קהל ומרצה, ולאחר מכן יש לו כאבי בטן חזקים.

באופן מודע, אותו אדם חושב שההרצאות טובות לו ושהוא אוהב להרצות. אלא שבאופן לא מודע, אותו אדם מקבל מסרים מהגוף על כך שישנה בעיה, כי הגוף מראה לו שכנראה הוא לחוץ ומאוד לא רגוע בפני קהל. אם הוא יתעלם מהמסר של הגוף - הוא יגרום לעצמו נזקים קשים לאורך זמן. לעומת זאת, אם הוא יקשיב לעצמו - הוא יוכל להודות בכך שאופן החשיפה שלו בפני קהל הוא בעייתי ושעליו לעשות שינוי כלשהו כדי לחיות חיים רגועים באמת.

התת-מודע יודע הכל, וכך גם הגוף
המודע הוא 7% מהמודעות שלנו ואילו התת-מודע הוא 93% מהמודעות. התת-מודע יודע הכול עלינו והוא רואה ומחובר באופן תמידי לתמונה השלמה. לעומת זאת, המודע שלנו רואה רק שבריר קטן ממי שאנחנו וממה שאנחנו, ולכן הוא מטעה.

למדו להקשיב לגוף שלכם, משום שהוא יעניק לכם הבנה מעמיקה ושלמה מאוד על המקום האמיתי בו אתם נמצאים. הגוף יראה לכם את האמת שלכם - גם זו שאינכם רוצים לראות.

הקשבה לגוף תאפשר לנו לדעת בדיוק היכן אנו נמצאים
מי שמתנתק מהגוף שלו ומהמסרים שהוא מעביר - מתנתק למעשה מהשורשים של עצמו, מעיקר מהותו ומלב התודעה שלו. לעומת זאת, מי שמקשיב לגוף - מגלה את העולם השלם, את התמונה המלאה ואת המצב האמיתי בו הוא נמצא.

הידע שבא מהגוף הוא ידע יקר ערך, משום שבאמצעות החכמה של הגוף אנו מסוגלים לנווט את עצמנו למקומות הנכונים ביותר בהם אנו צריכים להימצא ולהימנע מהמקומות שעושים לנו לא טוב או שהורסים ומפריעים לנו.

וטיפ לסיום: אל תקשיבו לאינטרסים השטחיים והצרים שלכם - הקשיבו לגוף שלכם, כי הוא חושף בפניכם מה טוב לכם באמת בצורה שלמה ועמוקה.


יואב ברנזון, מאבחן ומטפל רב-תחומי במשברים בזוגיות ובקריירה. אתר האהבה
טל: 050-5558535


  http://www.tadmit4u.net

spacer שפת הגוף