העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
העיתון האלקטרוני לתדמית ושפת גוף
 טל תמיר נגל
קאוצ'ינג ובגדים
מאת: טל תמיר נגלרובינו אוהבים להתחדש בבגדים חדשים - עובדה!.
אני לא מכירה הרבה אנשים - אם בכלל, שיכריזו: "אוף ... קניתי בגד חדש. הוא יושב עלי כל כך יפה שזה נורא...". מה שכן, חלקינו נוטים להשאיר בארון - בגדים ואביזרים ישנים שקצת קשה לנו להפטר מהם. מכל מיני סיבות:
כי אולי יום אחד נחזור למידה... אולי הבגד יהיה שוב אופנתי... אני רוצה לתרום אבל שוכח/ת... לפעמים יש בגדים שפשוט מעלים בנו זכרונות נורא יפים ויש בגדים שתמיד כיף לשלוף אותם פעם בכמה זמן כי הם מחזיקים שנים ותמיד מחמיאים לנו כשאנחנו לובשים אותם.
אז מה לקאוצ'ינג ולבגדים?
אם נדמה את המוח שלנו לארון נוכל למצוא בו "בגדים":
בינה גישה דיעות ידע מחשבות
לכל אחד יש בראש את ה"בגדים" שלו, צבעוניים / שחורים / לבנים.
אני מציעה לכל אחד להסתכל רגע לתוך "ארון הבגדים" של עצמו:
חלק מה"בגדים" האלו יכולים לשמש לאורך שנים ותמיד תקבל/י עליהם מחמאות - כמו הבינה שלך. (ממליצה תמיד להוסיף "אביזרים" שישדרגו/יעשירו את הבינה הבסיסית). חלק מהבגדים אפשר לתרום כמו הידע שלך. הדיעות שלנו לא תמיד אופנתיות אבל אופנה זה דבר שבא והולך - שווה להתעדכן אבל לא חובה לשנות.
ומה עם המחשבות שלנו? והגישה? הרי זה מי שאני, ככה אני אשאר - אני רגיל לבגדים האלו. הם נוחים לי... אלו ההרגלים שלנו ומהם הכי קשה לנו להפטר.
האם ניתן לרכוש "בגדים" חדשים כאלו בכלל? ואם כן באיזו "חנות"? אם אתם שואלים את עצמכם את השאלות האלו אתם כבר בדרך הנכונה.
מנסיוני האישי כמתאמנת וכמאמנת המלווה אנשים בתהליכי שינוי, אני שמחה לבשר לכם שיש "בוטיקים" ל"בגדים" שלנו. בבוטיק, אתם יודעים, המחירים הם לא מהזולים, ואני לא מתכוונת רק לכסף כמובן.
אז למה בכל זאת אנשים קונים בבוטיק? מי הם האנשים ש"יכולים להרשות לעצמם" לקנות בבוטיק?
תתפלאו אולי לדעת שאנשים שקונים בבוטיק הם לא בהכרח אנשים בעלי ממון רב אבל הם בהחלט מצליחנים. ה"ארון" שלהם נראה כך:
הבינה שלהם אומרת: "אם אראה מליון דולר, ארגיש נוח בחברת אנשים שעושים מליון דולר, יחשבו שיש לי מליון דולר עד שבאמת יהיה לי אותם בבנק...". (Fake it until you make it)
הגישה שלהם אומרת: "הזול הוא היקר".
הדיעה שלהם אומרת: "עדיפה איכות על כמות".
הידע שלהם אומר: "הלבוש הוא חלק מכרטיס ביקור".
המחשבות שלהם אומרות: "מותר לי לקנות בבוטיק".
הדברים המבדילים בין אנשי ה"בוטיק" המצליחנים, לשאר האנשים, הם הגישה והמחשבה. כל השאר פחות או יותר דומה. אצל המצליחנים, השאלה "האם?" לא קיימת בלקסיקון. הם תמיד ישאלו "איך?". הם מבינים שהמחיר של היום ישתלם להם בעתיד. הגישה והמחשבות שלהם תומכות ברצון.
אני מאמינה שמידי פעם, צריך לפתוח את הארון ולרענן את המלתחה. לפעמים נמצא בגדים שכבר שכחנו שיש לנו, אבל הם קיימים. משאירים אותנו אי שם בזכרונות של אופנה עתיקה שגם אם תחזור, היא תמיד תהיה שונה - הבדים מתחדשים, הדפסים וגזרות לא חוזרים אף פעם במדוייק. שימו לב לבגדים שאתם לובשים. האם אחרי שלוש כביסות יש להם גולגלך? שאל/י מישהו שבאמת אכפת לו ממך, מה הוא חושב על ה"בגדים" שלך?
חברו את הכל יחד ואם המסקנה היא שהגיע הזמן לעשות סדר וריענון, והשאלה היא "איך?" ולא "האם?", אתם כבר בדרך להצלחה. שווה להכנס לבוטיק ולחפש משהו שיחמיא לנו מאשר לקנות באותה חנות בה קנינו עד היום את אותם בגדים שלא יושבים עלינו טוב. תסתכלו על החיים במקרו ולא במיקרו: שאלו את עצמיכם - איך אני ארגיש כשאלבש את הבגד מהבוטיק? מהר מאד שוכחים כמה הוא עלה...
אם קראתם עד כאן והחלטתם לנסות ולשנות, הצעד הבא יהיה: איך לבחור "בוטיק"?
לא בכל בוטיק הבגדים לטעמינו. אנחנו גם אוהבים להרגיש שאנחנו בחרנו את הבגד שאנחנו אוהבים ולא שהמוכרת "דחפה לנו משהו" ("זה יושב מדהים, גם לי יש את זה!").
מאמן/ת טוב/ה יודע/ת שרק המתאמן יודע מה טוב בשבילו. הוא יציץ ל"ארון הבגדים" הישן ויבדוק איתך אילו "בגדים" צריכים לפנות משם, אולי הוא אפילו יראה בגדים שחשבת שהם "בסדר" ויראה לך את ה"כתמים" שלא שמת לב אליהם. הוא ילווה אותך בדרך - הוא ייתן לך שקית גדולה וחזקה בה תוכל/י לשים את ה"בגדים הישנים", אבל הוא לא יזרוק לך אותם. את זה תצטרך/י לעשות בעצמך. מאמן טוב הוא לא עוד מוכר בבוטיק, אלא הבעלים של הבוטיק. אפשר לזהות את "בעל הבוטיק" כי תמיד יהיה לו אכפת יותר, הוא בא מאהבה. ההבנה שלו והידע שלו אינם על בסיס מנטרות חלולות של מכירות. באמת אכפת לו שתצא/י מרוצה. שתמליץ/י לחבריך. הליווי שלו יביא אותך להסתכל על בגדים שאף פעם לא חלמת שתעיז/י ללבוש וכשתלבש/י אותם כולם יגידו: וואו! אז נכון שעדיף שזה יקרה כבר?
זה תמיד הזמן הנכון להחליף "גרדרובה" ישנה ב"מלתחה" חדשה אז קדימה... ו... תתחדשו!
באהבה, טל.


* חלק מהמאמר נכתב בלשון זכר על מנת לא לסרבל. הכוונה היא כמובן גם לנשים.


טל תמיר נגל, מאמנת לאיכות חיים. אתר: coachtal.
טל': 052-6384818


  http://www.tadmit4u.net

spacer שפת הגוף